"Алкомет" АД втори на Националната спартакиада на металоработниците

27-та Национална спартакиада на металоработниците, с участието на най-големите металургични предприятия в България, се проведе в курортен комплекс "Албена" от 20 до 24 септември. "Алкомет" АД спечели общо 16 купи, 42 медала и грамоти и зае призовото второ място в комплексното класиране със 171 точки в крайното класиране, само на 14 точки разлика от победителя.

В следните дисциплини състезателите на "Алокомет" постигнаха първи места (златни медали): волейбол - жени, футбол - мъже, тенис на маса -  жени - двойки, тенис на маса - жени, индивидуално - Дияна Кишишева Петкова, бридж - жени - отборно и бридж - мъже - отборно.

Сребърните медали (втори места) бяха спечелени в: шах - жени - Деница Минева, тенис на маса - мъже, индивидуално - Билгин Хамид, тенис на маса - мъже,  отборно, стрийтбол - жени ,отборно, тенис на корт - мъже - двойки, тенис на корт - жени - двойки, тенис на корт мъже - индивидуално - Георги Узунов, плуване - смесена щафета, плуване - щафета жени и плуване - щафета мъже.

Бронзовите медали (трети места) бяха спечелени във волейбол - мъже, плуване - жени, индивидуално - К. Обретенова, тенис на корт, индивидуално - К. Обретенова.

След приключване на състезанията на тържествена церемония бяха връчени купи, медали и грамоти.  Целта на спартакиадата е да стимулира и спомага за популяризиране и развитие на спорта като движение, култура, възпитание, здраве и развлечение сред работещите в бранша, тяхното емоционално мотивиране и създаване на трайни навици за занимания със спорт.