Англия, Словения и Дания полетяха към осминафиналите на ЕВРО 2024 след две нулеви ремита в група "С"

Англия и Словения завършиха 0:0 на "Райн Енерджи Щадион" в Кьолн в мач от последния кръг в група "C" на Европейското първенство в Германия и двата тима се класират на осминафиналите директно. "Албионът" печели групата с актив от 5 точки, а словенците са втори с 3, колкото има и третият Дания. Датчаните също са осминафиналисти, като се класират напред като един от най-добрите трети отбори.

Още в петата минута Шешко засече с глава центриране и се наложи вратарят на островитяните Пикфорд да спасява тима си. В 20-ата минута попадение на английския тим бе отменено заради засада. В 31-вата минута Хари Кейн стреля в ръцете на стража на съперника Ян Облак. В 40-ата минута Трипиър центрира, но Галахър и Кейн се разминаха с топката. В 55-ата минута Кейн намери Белингам в наказателното поле, но защитник на Словения изчисти и дори не му позволи да си помисли, че може да завърши атаката с гол. След това Букайо Сака се опита да направи нещо красиво с удар със задна ножица, но наруши правилата срещу Андраж Шпорар. В 63-ата минута Адам Гнезда Черин пък стреля неточно.

В другия мач Дания и Сърбия също завършиха 0:0 пред погледа на втория в света на тениса Новак Джокович. В 16-ата минута Ба засече с глава центриране, но стреля неточно. Ериксен пък принуди вратаря Райкович да се намесва подобаващо. През втората част резервата на Дания Олсен отправи неуспешен удар по посока на сръбската врата, а при едно от положенията Александър Митрович можеше да даде преднина на Сърбия, но беше в засада, преди един от датчаните да си вкара автогол. Феновете на Сърбия полудяха срещу решението на асистент-рефера, който вдигна флага за засадата.
Помощник-реферите бяха Сирил Мугниех и Мехди Рахмуни, като един от тях беше ударен от множество пластмасови чаши с бира и се изкъпа неочаквано. Затова УЕФА моментално отправи остро послание към всички сръбски фенове на стадиона в Мюнхен на сръбски на таблото на "Алианц Арена". На него беше написано: "Незабавно спрете да хвърляте предмети по терена! Моля, уважавайте играчите и длъжностните лица". Затова вероятно сърбите ще бъдат наказани с глоба. В 82-ата минута Митрович падна в наказателното поле и искаше реакция от съдията, но такава не последва. Той се опита да влезе в конфликт с датски играчи, но бързо това намерение бе преустановено. Във втората минута на продължението Милинкович - Савич стреля опасно, но слабо, а вратарят Шмайхел първоначално изби, но изпусна топката. Там обаче нямаше кой от сръбския тим да направи добавка.

Така след двете равенства сърбите ще летят за Белград, след като спечелиха само 2 пункта.