Англия спечели от изненадите

Англия разочарова всичките си фенове с трите мача от групата на Евро 2024. С кански мъки „трите лъва“, сочени като един от двата големи фаворита заедно с Франция, стигнаха до първото място. И то се оказа скъпоценно за Гарет Сауттгейт и компания.

До финала Англия няма как да срещне нито един от другите фаворити, които се очертаха по време на турнира. В неделя е осминафиналът срещу Словакия. Двубоят ще е на „Фелтинс Арена“ в Гелзенкирхен, където островитяните спечелиха единствената си досега победа – скромно 1:0 срещу Сърбия.

След това Англия ще се изправи срещу победителя от Италия – Швейцария. Подобно на „трите лъва“ и „скуадра адзура“ разочарова с играта си досега, класира се с гол в 8-ата минута на добавеното време срещу Хърватия. Ако англичаните минат и през четвъртфинала, то едно стъпало преди мача за титлата съперник ще им бъде някой измежду Румъния, Нидерландия, Австрия и Турция.

Изненадите на турнира събраха в един поток двата най-добре играещи досега тимове в лицето на Германия и Испания. А също така сочените за фаворити Франция и Португалия. Световните шампиони от 2018 година ще имат най-тежкия осминафинал – срещу Белгия. „Червените дяволи“ са определяни на всеки турнир като скрит фаворит. На този обаче играха безлично в груповата фаза – точно като французите.