Англия счупи германската прокоба в точния момент

Англия победи Германия с 2:0 на “Уембли” в най-очаквания двубой от осминафиналите на Евро 2020. Домакините прекъснаха серията от седем мача без победа срещу германците у дома. В 73-ата минута Люк Шоу подаде прецизен пас на Рахийм Стърлинг, който вкара първия гол. В 80-ата минута след собствен рейд Томас Мюлер пропусна да изравни резултата. В 84-ата минута след комбинация между Шоу и Грийлиш Хари Кейн завърши английската атака успешно, реализирайки за 2:0.

За последно англичаните бяха побеждавали днешния си съперник в далечната 1975 година – отново с 2:0 в приятелска среща. На 1/4-финалите възпитаниците на Гарет Саутгейт ще срещнат победителя от двубоя между Швеция и Украйна, които играят един срещу друг от 22:00 часа на “Хемпдън Парк” в Глазгоу.