Анте Шимунджа: Постигнахме добър резултат, който ни дава предимство преди реванша

Старши треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа коментира успеха с 2:0 срещу Сутиеска.

„Това е квалификация в европейски клубен турнир. Първи официален мач и затова бе труден за нас. Постигнахме добър резултат, който ни дава добро предимство преди реванша. Във втория мач искам да направим повече и да продължим напред“, коментира Шимунджа.

„Винаги е трудно, когато съперникът се защитава през по-голямата част от времето и се опитва да атакува на контраатаки. Ние се справихме в това отношение, защото те не създадоха нищо пред нашата врата“, добави той.

„Ние през второто полувреме бяхме по-добри, успяхме да създадем повече пространства в тяхната защита и мисля, че се справихме добре. Вкарахме два гола. Търпението беше много важно. Нашата цел беше да играем на високо темпо, да имаме търпение, а и с опциите от резервната скамейка успяхме да променим нещата на терена. Важно бяха хората, които стартираха и влязоха от резервната скамейка да дадат максимума и те го направиха. Аз съм доволен от това. Със сигурност сработката е по-добра. Вече се чувстваме като едно семейство. Когато победиш с 2:0 у дома, определено имаш предимство преди реванша, но ние трябва да запазим концентрация, защото има да изиграем още 95 минути. Имам забележки по състава. Някои играчи страдаха от контузии и заболявания, но ние имаме достатъчно футболисти, с които да рутираме състава“, каза още Анте Шимунджа.