Антов не получи шанс да се изправи срещу Лукаку

Валентин Антов отново не игра за „Болоня“ и не успя да се изправи срещу могъщия Ромелу Лукаку. Треньорът Синиша Михайлович остави на пейката национала при домакинската загуба с 0:1 от „Интер“. Досега юношата на ЦСКА е играл само веднъж за „Болоня“, където е под наем до края на сезона. Явно само от Михайлович ще зависи дали ще бъде откупен, тъй като едва ли ще натрупа необходимите за постоянен трансфер минути.
На терена Лукаку заби победно и стана едва седмият играч на „Интер“ с 20 или повече голове в два последователни сезона. Легендите Джузепе Меаца, Амедео Амедей, Роберто Бонинсена, Маурио Икарди, Стефано Ниерс и Кристиян Виери са стигали до подобно постижение.  „Интер“ е в серия от девет поредни победи за първи път от 2007 година, когато направиха рекорда на Серия А – 17 успеха без прекъсване.
Примката около врата на Андреа Пирло в „Ювентус“ продължи да се затяга. Шампионът от последните 9 сезона се предава в битката за титлата срещу „Интер“, след като направи 2:2 с градския съперник „Торино“. Десет минути преди края Кристиано Роналдо изравни.