Арда победи Славия с 3:1 и е близо до бараж за Лигата на конференциите

Арда победи Славия с 3:1 в мач от 35-и кръг на Първа лига и поведе в битката за седмото място, даващо право на бараж за Лигата на конференциите. В осмата минута Владимир Николов нацели напречната греда, след което вратарят Анатолий Господинов хвана топката. Иван Тилев пък не затрудни стража на "белите" Светослав Вуцов. В 33-ата минута Тонислав Йорданов получи топката пред наказателното поле и откри резултата в полза на Арда. В края на първото полувреме Владимир Николов изравни.

След час игра Арда поведе за втори път в мaча с попадението на Пламен Крачунов за 2:1. Пет минути преди края Иван Коконов се разписа за крайното 3:1.

Арда е осми в класирането с 48 точки, на две пред ЦСКА 1948, който е с мач по-малко. Славия е на 10-а позиция с 43.