Аржентина вкара 7 на Кюрасао, Меси - 102 за националния тим

Лионел Меси вече има 102 гола в 174 мача за националния отбор на Аржентина, след като отбеляза хеттрик при победата със 7:0 над Кюрасао в контрола. Капитанът на световните шампиони откри резултата в 20-ата минута, след като Джовани Ло Селсо му подаде в центъра на наказателното поле. Николас Гонсалес и отново Меси бяха точни, а резултатът стана 3:0 още до първия половин час от срещата. Меси асистира на Енцо Фернандес за четвъртия гол две минути по-късно и оформи своя хеттрик в 37-ата минута.

Резервата Анхел Ди Мария се разписа от дузпа в 78-ата минута, а Гонсало Монтиел, който вкара последната дузпа за Аржентина срещу Франция на финала на световното първенство в Катар 2022, оформи крайното 7:0 три минути преди края.