Аржентина подаде жалба до ФИФА заради цирка на Олимпиадата, но VAR доказа засада

Аржентинската футболна асоциация подаде жалба до ФИФА за случилото се в дебюта на аржентинския олимпийски отбор на Игрите в Париж, който завърши с поражение с 1:2 срещу Мароко след прекъсване от почти два часа. Необичаен край, който взриви цялата страна.
„От Аржентинската футболна асоциация вече повдигнахме иска до Дисциплинарната комисия на ФИФА, така че да могат да бъдат предприети съответните регулаторни мерки и да бъде наложена санкция на всеки, който е виновен“, написа президентът на централата Клаудио Тапия в своя акаунт в социалната мрежа на АФА.
„Наложително е да се гарантира безопасността на главните герои за мирното развитие на този красив спорт, какъвто е футболът, и от дома на аржентинския футбол ние ще направим всичко необходимо, за да се случи това", добави той в изявлението си.
Аржентина в крайна сметка загуби, след като стигна до изравняване за 2:2, но последният гол на Медина в 116-ата минута не бе зачетен от VAR... два часа след края на срещата. Мачът беше прекратен поради ексцесии на феновете по време на аржентинското празненство на гола и нахлуване на терена от много зрители. После се оказа, че е имало още 4-5 игрови минути, а съдията не бил свирил края въпреки близо 17-минутното продължение. Той върна футболистите да си доиграят срещата, а VAR отмени гола заради засада, която обаче на повторения се оказа, че е съвсем реална. Обувката и предната част от крака на аржентинския футболист са зад защитата на Мароко. Може да бъде изображение с 9 души, хора, играещи футбол, хора, играещи футбол и текстово съобщение