Арсенал и Челси празнуват в Англия

Отборът на Арсенал  победи Лийдс с 2:0 като домакин в мач от осминафиналите на Купата на Лигата на Англия. В 55-ата минута в игра се появи Калъм Чеймбърс, а само десет секунди по-късно той вкара гол. В средата на полувремето Едуард Нкетия оформи крайния резултат. Жребият за 1/4-финалите ще се тегли в събота.
Челси се измъкна с дузпи в турнира Карабао Къп, класирайки се за четвъртфиналите. "Сините" не успяха да победят Саутхемптън в редовните 90 минути след равенство 1:1, но бяха по-точни при дузпите.
Кай Хаверц даде преднина на лондончани на "Стамфорд Бридж", а в началото на второто полувреме Саутхемптън изравни с гол на Че Адамс.
Последваха 11-метрови наказателни удари, при които "светците" направиха два пропуска, а "сините" - един. За гостите пропуснаха бившият играч на Арсенал Тио Уолкът и Уилям Смолбоун. За "сините" Мейсън Маунт не успя да вкара.