Аталанта засили Кремонезе към Серия "Б"

Аталанта има шанс за "Топ 4" в италианската Серия "А", след като в първия мач от 28-мия кръг победи с 3:1 като гост новака Кремонезе. Домакините остават на последното място в класирането.

Аталанта откри резултата преди почивката с гол на Мартен де Роон, но Кремонезе изравни десет минути след паузата. Точен бе Даниел Чофани, който се разписа от дузпа. Бергамаските отново поведоха в 73-тата минута, когато новата звезда в атаката на тима Расмус Хойлунд комбинира с Жереми Бога и той отбеляза за 2:1. Крайното 3:1 за Аталанта оформи Адемола Лукман.

Аталанта има 48 точки, колкото и шампионът Милан, който утре гостува на лидера в класирането Наполи. Кремонезе е на 20-о място с 13 точки, на 11 от спасението.