„Аталанта“ не успя, направи го „Лайпциг“

Неутралните фенове плакаха с Бергамо, когато „Аталанта“ пусна два гола в последната минута и падна с 1:2 от ПСЖ. Същите запалянковци ликуваха с „Лайпциг“, който в самия край срази „Атлетико“ – 2:1. Секунди не стигнаха на италианците да оформят най-неочаквания полуфинал в историята на Шампионската лига.
„Лайпциг“ направи велик мач срещу превърналия се в страшилище под ръководството на Диего Симеоне съперник. Германците вкараха първия си гол чрез Дани Олмо след 18 точни паса – стил, типичен за „Барселона“. Тайлър Адамс пък е първият американец, забил в четвъртфинал на турнира – за 2:1.
Бундеслигата вече има пети представител на полуфинал. Рекордьор логично е „Байерн“ (11 пъти), следван от „Борусия“ (Дортмунд) (3), „Байер“ и „Шалке“ – по 1.
Симеоне дори се нахвърли в тунела към 33-годишния си колега Юлиян Нагелсман, който е най-младият с подобно постижение в турнира. Дипломатично германецът отрече за скандал. „Симеоне е роден победител и го показа отново с емоциите си“, беше единственият коментар.
Досега „Атлетико“ бе безпощаден срещу германци в Шампионската лига. Два пъти отстрани „Байер“ в елиминациите и веднъж – „Байерн“. За първи път тимът на Симеоне срещна типично своя стил – безкрайно много борба и себераздаване. Досега „Атлетико“ бе отборът, който показваше, че футбол се печели и без блясък.
„Лайпциг“ е в небесата и поглежда към Айфеловата кула. Оттам е и следващият съперник „Пари Сен Жермен“ на Неймар и Килиън Мбапе. А Германия може да е доволна – един срещу друг ще застанат двамата най-млади таланти в треньорството на страната – Нагелсман и Томас Тухел.