Аталанта с победа, Наполи се изложи в последния кръг в Серия "А"

Шампионът в Лига Европа Аталанта победи Торино с 3:0 в среща от последния, 38-ия кръг на италианската Серия А. Аталанта се изкачи на четвърто място в класирането с 69 точки, а има и мач по-малко, тъй като трябва да изиграе отложения си двубой от 29-ия кръг срещу Фиорентина на 2 юни. При успех тимът от Бергамо ще заеме третата позиция в подреждането, тъй като изостава с 2 точки от Ювентус. Отборът на Торино е девети с 53 точки.

Джанлука Скамака откри резултата за Аталанта в 26-ата минута, а Адемола Лукман увеличи преднината на домакините на 2:0 в 43-ата минута. Марио Пашалич оформи крайното 3:0 от дузпа в 71-ата минута.

В друг мач от кръга Наполи остана без победа в Серия А в седем поредни двубоя след равенството 0:0 срещу Лече, който завърши на 13-о място в подреждането с 38 точки.