„Байерн“ уби дерби с 4 гола за 7 минути

Дербито между първия и втория в Бундеслигата трябваше да донесе интрига. Но „Байерн“ я обезсмисли. За първите 37 минути баварците вкараха 5 гола като гост на „Байер“ в Леверкузен. Четири от тях паднаха за 420 секунди. Ужасяващо силен тим на „Байерн“ обаче не постигна рекорд. „Борусия“ (Дортмунд) водеше с 5:0 на „Шалке“ за първите 23 минути през 1964-а, а „Карлсруе“ направи същото срещу „Айнтрахт“ за 30.
Роберт Левандовски пое с класа хвърлената му от Ерлинг Холанд ръкавица Полякът вкара първите два гола, след като норвежецът донесе с 2 попадения успеха на „Борусия“ (Дортмунд) срещу „Майнц“ ден по-рано. Двамата имат по 9 гола.
Също два пъти в Леверкузен се разписа Серж Гнабри, а петото попадение бе на Томас Мюлер.
Илия Груев-младши игра цял мач за „Вердер“. Пропадналият във втора Бундеслига гранд беше разгромен с 0:3 на терена на „Дармщад“. „Бременските музиканти“ са едва десети в класирането.