Баски кошмар за „Барса“ и „Реал“ доведе до критики към Сетиен и Зидан

Купата на Краля продължава да впечатлява със своя сензационен сценарий през този сезон. Вторият по сила турнир в Испания вече написа приказката за аутсайдера „Мирандес“, достигнал до 1/2-финалите след победи над „Селта“, „Севиля“ и „Виляреал“. В предпоследната фаза на надпреварата участие ще вземат още „Атлетик“ (Билбао) и „Реал Сосиедад“. Баските клубове хвърлиха бомбата, отстранявайки финалистът от предходния сезон „Барселона“ и лидера в Ла Лига „Реал“ (Мадрид). Двата колоса от Иберийския п-ов бяха елиминирани по едно и също време, за да засили допълнително усещането за сензация. На „Сантяго Бернабеу“ домакините допуснаха поражение с 3:4, а след двубоя критики бяха отправени към наставника Зинедин Зидан. Според близката до тима медия „Марка“, френският специалист е направил сериозни грешки при определянето на стартовия състав.

„Изборът на единайсетте бе подарък за „Реал Сосиедад“ - написа онлайн изданието. - докато треньорът на гостите Иманол Алгуасил се отнесе с необходимото уважение. Трудно ще си представим Зидан да заложи на подобен състав в мач от Ла Лига и Шампионска лига. И логичният въпрос е: ако им няма доверие за участие в един от двата турнира, защо заложи на тях в мача за Купата.“

Според „Марка“, наставникът е сгрешил като е заложил на Начо и Марсело, както и на Хамес Родригес, а това е коствало един от възможните трофеи за спечелване.

С пръст след двубоя бе посочен и Гарет Бейл. Уелският национал изобщо не попадна в групата, но отново бе нарочен за виновен. Звездата на „белия балет“ бе хванат от „АС“ да напуска стадиона в 82-ата минута. Не е тайна, че Бейл е в обтегнати отношения с феновете на тима. Преди година той си тръгна 12 минути преди края при друга загуба от „Реал Сосиедад“.

А големият съперник „Барселона“ изпита на свой ред пораженческото чувство. Тимът на Кике Сетиен отстъпи с 0:1 в Билбао след гол в самия край на мача на Иняки Уилямс. Треньорът на каталунците също получи критики за решенията си. Една от тях бе за смяната на Ансу Фати в 57-ата минута за сметка на Антоан Гризман. Доскорошният приятел на кравите обаче видя позитивен знак в поражението.

„Всичко беше чудесно, с изключение на резултата – обясни Сетиен. - Жалко е, че отпадаме, но въпреки това видях напредък в някои аспекти от играта ни, които искаме да подобрим.“