Без победител в Битката за Британия

Най-голямото английско дерби остана без победител. „Ливърпул“ и „Манчестър Юнайтед“ завършиха 0:0 на „Анфийлд“ и статуквото във Висшата лига се запази. „Червените дяволи“ остават лидер в класирането, но „Манчестър Сити“ е с два мача по-малко и ако ги спечели, ще оглави таблицата.
В първите 30 минути „Ливърпул“ беше по-добрият отбор. Но след това играта се изравни. Най-чистите положения бяха в полза на „Манчестър Юнайтед“. Бруно Фернандеш и Пол Погба изпуснаха по едно положение в последните 20 минути.
„Ливърпул“ влезе в необичайна в ерата на Юрген Клоп серия от четири поредни мача без победа. А от три „червените“ не са се разписвали. „Юнайтед“ път не е побеждавал отколешния си враг от пролетта на 2018 година.
В друг мач от Висшата лига „Тотнъм“ спечели с 3:1 като гост на „Шефийлд Юнайтед“.