Бейл изпусна дузпа, но Уелс победи Турция

Уелс победи Турция с 2:0 в мач от група „А” на ЕВРО 2020. В азербайджанската столица Баку още в 4-ата минута на двубоя след центриран от пряк свободен удар Бен Дейвис игра с глава и от метър пред вратата изстреля топката над напречната греда на Юджарджан Чакър. В 6-ата минута Уелс щеше да стигне до гол, след като Гарет Бейл надхитри турската отбрана, подаде перфектен пас и Аарън Рамзи шутира от близка дистанция, но вратарят Чакър спаси. В 42-ата минута Гарет Бейл отнове изведе Рамзи зад защитата на Турция и той отбяза първия гол в двубоя. Бейл стана и първият футболист след Раул през 2000 г., който пропусна дузпа в игровото време на двубой от европейско първенство, след като в 59-ата минута Зеки Челик спъна Бейл в наказателното поле на Турция, а съдията Артур Диаш посочи бялата точка. В третата минута на продължението Конър Робъртс вкара за 2:0 и донесе победата на Уелс.

След успеха тимът има 4 точки, а Турция няма шанс да се класира сред първите два отбора в групата, тъй като е без точков актив.