Белгия се класира на 1/8-финалите, Дания победи смъртта

Белгия стана вторият тим след Италия, който се класира на 1/8-финалите на ЕВРО 2020. На стадион "Паркен" белгийците победиха Дания с 2:1 в мач от група "В". Двубоят ще се запомни с емоционалното прекъсване в 10-ата минута, символизираща номера на датския национал Кристиан Ериксен, който се лекува в болница до стадиона. Той претърпя сърдечен арест в първата среща на Дания срещу Финландия, а днес всички на терена му ръкопляскаха в знак на подкрепа. Феновете запяха и песента „Никога няма да бъдеш сам”, химн на Ливърпул.
Още във 2-ата минута Поулсен получи топката на границата на наказателното поле и с мощен диагонален удар по земята откри резултата с гол за Дания. В 55-ата минута Лукаку намери Де Бройне, който финтира и вместо да стреля, пусна на празна врата топката към Торган Азар, който изравни за 1:1. В 70-ата минута Белгия стигна до пълен обрат след гол на Кевин де Бройне.
След двубоите от групата днес Белгия има 6 точки, втори е Финландия с 3 точки, трети е Русия с 3, а Дания няма спечелена точка. Следващите мачове в групата са на 20 и 21 юни – Финландия – Белгия и Русия – Дания.