Белчев ядосан на двете лица на ЦСКА

Стамен Белчев открито призна разочарованието си от двете лица, които ЦСКА показва в Първа лига и Лига Европа. Четири победи в евротурнира, но серия от пет кръга без успех в елита ни. За последно ЦСКА не победи „Берое“ – 1:1 на „Българска армия“.
„Разочаровани сме от резултата – коментира Белчев. – Имаше добри и лоши моменти. Целта ни остава висока – искаме да само и единствено титлата. Трябва скоро да се върнем на победния път. Това не беше денят на Али Соу.“
Белчев смени осем души в сравнение с последния мач срещу „Етър“ (2:2). Дебют направиха Джером Синклер и Адалберто Пенаранда. За първи път титуляр бе Тибо Виан. Вън от групата останаха Георги Йомов (умора) и Юнус Санкаре (контузия). Въпреки многобройните опции в атака изравнителния гол вкара централният защитник Валентин Антов.
Преди евродуела в четвъртък съперникът „Клуж“ изкова трудна победа - 2:1 у дома срещу „Ботошани“ в румънското първенство. Новият хърватски нападател Габриел Дебелуй откри резултата. А четвърт час преди края бразилският защитник Пауло Винисуис, който от три години играе за „Клуж“, донесе успеха. Румънците стартираха само с четирима чужденци – двама хървати, бразилец и босненец. Като резерви влязоха двама французи и венецуелец.
„Йънг Бойс“, друг съперник на ЦСКА в Лига Европа, завърши 0:0 като гост на „Сервет“ в швейцарското първенство.