Бензема и Асенсио се простиха с Реал с хикс

Реал Мадрид завърши 1:1 с Атлетик Билбао в последния мач с фланелката на "белите" на капитана Карим Бензема, който напуска "Сантяго Бернабеу" след 14 години и от новия сезон ще играе за Ал-Итифак в Саудитска Арабия. Марко Асенсио също се сбогува с публиката на Реал.

Първото попадение в срещата отбеляза Сансет в 48-ата минута. Стражът на Реал Тибо Куртоа спаси в деветата минута дузпа, изпълнена от Весга и отсъдена за игра с ръка на Тони Кроос. В 71-вата минута Бензема изравни за Реал от дузпа. Веднага след това французинът бе сменен от Лука Модрич и обра овациите на феновете.

В друг мач от кръга Осасуна победи Жирона с 2:1 и спечели последното място в евротурнирите, завършвайки на седма позиция. Тимът ще играе в квалификациите на Лигата на конференциите. Два гола за баския тим вкара Анте Будимир, а Жирона успя да върне едно попадение на бразилеца Рейниер.

Атлетико Мадрид завърши 2:2 с Виляреал, който е пети и ще играе в Лига Европа.

Реал Сосиедад надигра победителя в Лига Европа Севиля с 2:1. Домакините ще играят в Лига Европа. Севиля завърши на 12-о място в класирането, но си гарантира място в Шампионската лига, след като спечели втория по сила турнир в Европа.

Майорка се наложи над Райо Валекано с 2:0. И двата гола паднаха след почивката, като точни бяха Ведат Мурики и Хосе Копете.