„Бодо Глимт“ вледени ЦСКА, Кайседо пропусна три положения

„Бодо Глимт“ победи ЦСКА с 2:0 и ще играе в елиминациите в турнира за Купата на конференциите. В Полярния кръг, при тежки минусови температури и изкуствен терен „червените“ едва се нагодиха през първото полувреме. Тогава падна и първият гол - дело на Сондре Брунстад. Вратарят Густаво Бусато спаси един път сам срещу него, но реално всяка норвежка атака беше опасност. Играчите на ЦСКА едва се държаха на краката си, все едно играха с кънки. И въпреки това стигнаха до едно положение, създадено от Джорди Кайседо. При него и Георги Йомов можеше да вкара, но се подхлъзна – нещо типично за всички „червени“.
На почивката телефоните показваха температура от минус 9 градуса по Целзий. С уточнението, че се чувстваше като минус 19. Но, вместо още по-голям ужас, ЦСКА заигра много по-силно. Сякаш се нагоди и към студа, и към терена. Три пъти Кайседо излезе на голова позиция. При два от случаите – абсолютно чиста. Този път еквадорският национал не успя да вкара. Традиционния си пропуск направи и влезлият този път като смяна Ерик Вилдсхут.
На фона на създадените положения ЦСКА най-малко не заслужаваше да загуби. В крайна сметка „Бодо Глимт“ доказа, че е може би най-силният отбор на Скандинавския полуостров и пет минути преди края Ерик Ботхайм отбеляза второто попадение при контраатака.
Така ЦСКА остана само с една точка, спечелена именно срещу норвежците в София. На фона на последните двубои много по-важно е гостуването на „Лудогорец“ в понеделник. Затова и след час игра треньорът Стойчо Младенов направи тройна смяна, изваждайки Амос Юга, Георги Йомов и Жеферсон, а после излезе и Кайседо.
„Бодо Глимт“ остана на първо място в групата преди гостуването срещу „Зоря“. На точка отзад е „Рома“, който разгроми украинците с 4:0. За разлика от миналата година гостуването на „вълците“ от Рим срещу ЦСКА в последния мач има значение. Който се класира на първо място в групата, играе на осминафинал. А вторите ще се изправят срещу третите от Лига Европа в плейофи.