Бой и кръв на „Лаута“

Фенове на „Локомотив“ (Пд) и ЦСКА окървавиха стадиона в „Лаута“ и лепнаха ново черно петно върху клубовете си. В края на първото полувреме на изключително спокойния мач (при резултат 1:0 за гостите) привърженици от Пловдив опитаха да откраднат знамена от сектора на „червените“. Това отпуши вулкан от гняв. За секунди предпазната решетка падна и боят настана.

Над сто ултраси на ЦСКА нахлуха на пистата в мощна ръкопашна атака. Няколко играчи плахо опитаха да ги спрат, а после избягаха към съблекалнята. От „черно-белите“ сектори също нахлуха на терена и започна ръкопашна схватка. На стадиона имаше охранители само на частна компания, които бяха крайно неефективни в мелето. А по пистата се размахваха юмруци, колани и бутилки. Телевизионните кадри показаха не едно окървавено лице.

32-6

Изпълнителният директор на ЦСКА Трифон Попов и спортният Пламен Марков отидоха пред сектора, за да успокояват обстановката. След 20 минути обсъждане в тунела, където пък имаше спречкване между щабовете на отборите, реферът Ангел Ангелов и делегатът Стоян Велчев решиха двубоят да продължи. Но по уредбата бе съобщено – всичко свършва в момента на нови безредици. Още преди края на мача поне 12 хулигани са били арестувани. Останалите участници ще бъдат фиксирани по видеозаписи.

32-5

ЦСКА и „Локомотив“ са заплашени с лишаване от домакинство за един мач заради нахлуване на публиката с последствие. За „червените“ следващия мач в София е в сряда срещу „Септември“, а за „смърфовете“ - срещу „Верея“ на 5 декември.

Кръвната омраза между феновете на „Локо“ и ЦСКА датира от 2008 година. Тогава ултраси от Пловдив пристигнаха тихо на стадиона в Сандански и започна канонада от камъни по „червените“ фенове, дошли на мач с „Вихрен“. Много пъти след това е имало сблъсъци между агитките, но не и по време на двубой.

На терена ЦСКА бе пълен господар и победата можеше да е много по-изразителна. Реабилитираният като титуляр Кирил Десподов вкара от пряк свободен удар, но и след грешка на вратаря Мори Диао. Юношата на „Пари Сен Жермен“ съвсем плахо опита да спре летящата от далече топка. Реферът Ангелов отмени чист гол на ЦСКА след почивката, когато играч на „Локомотив“ сам отбеляза във вратата си пред погледа на скачащия Раул Лое. И се затвърди тенденцията през сезона, „червените“ да бъдат ощетявани от груби арбитърски грешки. И да получават като компенсация, но само понякога, извинение от шефа на съдийската комисия Петър Петров.

„Локо“ (Пд) все още е без гол и точка след идването на босненския треньор Бруно Акрапович. Но и първите му 3 срещи бяха срещу „триглав змей“ - последователно срещу „Левски“, „Лудогорец“ и ЦСКА.