Борусия Дортмунд обърна Бохум и вече е втори в Бундеслигата

Борусия Дортмунд победи с 4:2 като домакин Бохум в мач от петия кръг на първенството на Германия по футбол. Тимът от Дортмунд излезе на второ място във временното класиране в Бундеслигата с 10 точки, на 2 зад лидера Байерн Мюнхен. Бохум е 17-и с 1 точка в актива си без победа от началото на сезона.

Гостите поведоха в 16-ата минута с попадение на Матуш Беро, а пет минути по-късно Дани де Вит отбеляза за 2:0. Серу Гираси пък  реализира с глава за 1:2 в 43-ата минута. Капитанът на Борусия Емре Джан бе точен от дузпа в 62-ата минута, отсъдена за нарушение на Феликс Паслак срещу Гираси, а в 75-ата самият Гираси се разписа за 3:2. Влезлият като резерва Феликс Нмеча отбеляза победното попадение за Борусия Дортмунд в 81-ата минута.

„Искахме да започнем добре мача, но внезапно изоставахме с 0:2. Знаехме, че ако отбележим преди почивката, ще се върнем в двубоя“, заяви Емре Джан пред DAZN, а старши треньорът на Борусия Нури Шахин добави: „Получихме ранен удар, но останахме концентрирани. Мисля, че заслужавахме да спечелим.“