Ботас изпревари Хамилтън в Сочи

Финландецът Валтери Ботас спечели Гран при на Русия от Формула 1 за втори път в кариерата си. Този успех дойде, след като съотборникът му Люис Хамилтън бе наказан на два пъти за по 5 секунди за тестове на нерегламентирани места още преди старта. За санкцията, която го прати в средата на колоната, шесткратният световен шампион разбра чак в седмата обиколка, а силите му стигнаха само за третото място. От ситуацията се възползва Макс Верстапен (“Ред Бул”), който се нареди втори.

Така Хамилтън отложи изравняването на рекорда на Михаел Шумахер за брой победи във Формула 1 (91). Ботас пък увеличи до 7 триумфалната серия на „Мерцедес“ в Сочи. Самият той има две, Хамилтън – 4, а прекратилият кариера Нико Розберг – една.

Все пак в Сочи бе изравнен един рекорд. Финландецът Кими Райконен (“Алфа Ромео”) завърши 14-и, с което записа 322-о състезание във Формула 1. Толкова има и бразилецът Рубенс Барикело.

Междувременно 40-годишният Райконен обяви, че ще остане още един сезон в „Алфа Ромео“. За следващата година обаче остава вакантно второто пилотско място.