Ботев Пд и Славия спукаха топката за 0:0

Ботев (Пловдив) и Славия завършиха 0:0 в мач от 34-ия кръг на Еfbet Лига. "Белите" имат три точки аванс пред Арда в битката за 7-ото място, а в следващия кръг гостуват в Кърджали.

В 32-ата минута Ертан Томбак стреля, пробвайки шанс за Славия да открие резултата, но топката срещна страничния стълб на вратата на Аргилашки. "Боте" също имаше шанс, но малко преди края на първата част Мартин Секулич би, но стражът Кръстев спаси удара. В 56-ата минута Николай Минков изстреля диагонален шут, но стражът Николай Кръстев показа рефлекс и спаси. В 72-а минута и домакините нацелиха гредата, след като Антоан Бароан стреля от точката на дузпата.

Славия е с 55 точки на седмата позиция, а осмият Арда има 52 преди мача между двата тима в следващия кръг на 1 юни в Кърджали. Ботев остава десети с 33 точки.