Бразилска самба, танцът на Гълъба и рус Неймар класираха тима на Тите на 1/4-финалите на световното първенство

Бразилия победи с 4:1 Южна Корея на стадион „974“ и се класира на 1/4-финалите на Световното първенство в Катар. Утре съоръжението, построено от контейнери, ще бъде разрушено. Победителят ще играе срещу Хърватия в следващата фаза.

Едва в 7-ата минута Рафиня нахлу в наказателното поле на азиатците и пусна пас към Винисиус Жуниор, който вкара за 1:0. Три минути след това Ричарлисон в единоборство с Ву-Йон Юнг си извоюва дузпа, която излекувалият контузия и изрусен Неймар вкара за 2:0, записвайки 75-ия си гол с националната фланелка и доближавайки се на две попадения от легендата Пеле. В 16-ата минута бразилският вратар Алисон спасо удар на Хи-Чан Хван. В 29-ата минута Ричарлисон бе изведен от Тиаго Силва и вкара за 3:0. След това нападателят изигра танца на Гълъба заедно със съотборниците си и селекционера Тите.

В 36-ата минута Винисиус центрира към Лукас Пакета, който реализира за 4:0.

В 76-ата минута след центриране от статично положение Каземиро сбърка, а резервата Сьонг-Хо Пайк матира Алисон с шут от около 20 метра за 4:1.

Това е едва вторият път, в който Бразилия вкарва 4 гола през първото полувреме на СП от 1954 г., когато го направи срещу Мексико.