Бразилски триумф за Реал срещу Шахтьор, Селтик е последен в група F на Шампионска лига

Реал Мадрид е на крачка от осминафиналите в турнира Шампионска лига, след като победи като домакин Шахтьор Донецк с 2:1 в среща от група F. В 13-ата минута Родриго откри резултата, а сънародникът му Винисиус даде двойна преднина на „Кралете” в 28-ата минута. В 39-ата минута олександър Зюбков намали резултата, но украинският тим нямаше сили за повече.
В другия двубой от групата шотландският Селтик загуби с 1:3 от Лайпциг. В 27-ата минута домакините поведоха с гол на Кристофър Нкунку, а Жота изравни в 47-ата минута. Андре Силва обаче стана герой за домакините, след като с двата си гола донесе победата на Лайпциг в 64-ата и 77-ата минута.
В класирането води Реал Мадрид с 9 точки, следван от Шахтьор Донецк с 4. Лайпциг е трети с 3, а Селтик е последен с 1 точка.
На 12 октомври Шахтьор посреща Реал, а Селтик и Лайпциг отново играят един срещу друг.