Бургаски ученици с призови места на състезания за юноши и девойки

Учениците от ППМГ печелят не само състезания по математика, но и по баскетбол

Приключиха държавните финали от ученическите състезания за юноши и девойки за 11 и 12 клас. След оспорвани двубои, бургаските ученици постигнаха впечатляващо класиране, съобщиха от общината в морския град.

При девойкитe,  11-12 клас,  отборът по баскетбол, на  Математическата гимназия, без допусната загубена среща, е шампион на България и заема почетното първо място. Надпреварата се проведе в Търговище.

Отборът на  ПГРЕ "Георги Раковски" по баскетбол бе първи в груповата фаза. Той е само с една загубена среща на финала и заема второ място на финалите, които се проведоха в Разград.

Отлично представяне има и ПГМЕЕ - юноши, 11-12 клас, в надпреварата по хандбал. Учениците  са на второ място в страната. Домакин за финалите бе Габрово.

На седмо място в България по волейбол, след отлично представяне, се класира и бургаският отбор на  Гимназията по химически технологии.