България води на Гибралтар с 2:1 на полувремето

Българският национален отбор по футбол води на Гибралтар с 2:1 на полувремето в предпоследен мач от група 4, Дивизия С на Лигата на нациите.

На стадиона в Разград Илия Груев и Иван Турицов опитаха изстрели и центрирания в първите 15 минути натиск за българския тим, но топката попадна в ръцете на вратаря Дейл Колинг.

В 23-ата минута Филип Кръстев центрира от корнер, а Валентин Антов с глава вкара за 1:0. Само 180 секунди по-късно Лиам Уокър центрира от корнер и оставеният непокрит капитан на гостите Рой Чиполина, който е на 39 години и по професия е митничар, изравни за 1:1 отново с глава. В 36-ата минута след триходова комбинация между Иван Турицов, Илиян Стефанов и Кирил Десподов капитанът вкара за 2:1.

Срещата е от голямо значение за „лъвовете“, които се нуждаят от победа срещу селекцията на Хулио Рибас, за да не изпаднат в по-долната Дивизия D на турнира. Мачът в Разград е официален дебют за новия селекционер Младен Кръстаич начело на представителния ни тим.

Грузия победи Северна Македония с 2:0 в другия мач и вече си гарантира първото място в групата и изкачване в Лига B в следващото издание на турнира.