Великолепен ЦСКА унищожи "Базел"

ЦСКА се върна към най-славните си времена и показа, че е най-голямата марка на българския футбол. „Червените“ сразиха швейцарския евробоец „Базел“ с 3:1 на неговия „Санкт Якоб“.
Какъв мач! ЦСКА игра умно през цялото време. И не само – мина през ада на поредната дузпа срещу Густаво Бусато, която този път влезе. ЦСКА замачка „Базел“ с всички сили и вкара два гола. Този път герой бе един от ветераните в сегашния състав Тиаго Родригеш. През този сезон португалецът не може да изкара 90 минути заради контузия. Но какво от това? Тиаго влезе при 1:0 за „Базел“ и в 72-ата минута разстреля швейцарската врата след страхотен дрибъл.
ЦСКА видя, че дяволът не е толкова черен. Не премина в глуха защита и чакане на продължения, а започна да атакува. „Базел“ реши да се брани и да мисли за продължителното време. Но допусна фаул на пред своята врата. И „заложи топката“ за още един шедьовър на Тиаго. Е, този път топката не влетя директно във вратата. Но рикошетът бе в полза на ЦСКА. Толкова пъти в годините последните минути са били кошмар за „червените“. Този път – не. В шестата минута на добавеното време Ахмед Ахмедов направи 3:1. След прекрасна добавка на друга резерва Енрике Рафаел.
ЦСКА не спечели с късмет. Спечели с класа. Тази класа, която от десетилетия е накарала Европа да казва ЦСКА, когато става дума за български футбол.
За първи път от 2010 година „червените“ са в групите на Лига Европа. И гордо могат да се похвалят – победиха съперник, който преди само няколко месеца игра четвъртфинал в турнира.
ЦСКА се завърна в Европа! Четири съперника са в историята. „Армията“ чака жребия!