„Ветераните“ грабнаха Купата по минифутбол в Югозапада

Футболистите от отборите на „Ветераните“ и „Ел Класико“ допълниха групата от щастливци, които вече си отвоюваха правото през септември да участват в големия международен турнир в Албена. Това стана ясно, след като днес двата тима стигнаха до финала на надпреварата по минифутбол в Сандански, събрала най-класните състави от Югозапада.

В последния мач „Ветераните“ победиха с 4:2 и така вдигнаха трофея. Бронзът бе за тима на „Зелен свят“ надиграл в малкия финал „Комиците“ с 2:0.

Победителите бяха отличени и приветсвани от Атанас Стоянов – кмет на Община Сандански, който поздрави призьорите и благодари на всички участници. За най-добър вратар бе определен Кристиян Николов от „Ветераните“, най-атрактивен състезател е Антон Андонов от „Ел Класико“, за феърплей бе награден Мариян Василев от „Ток по тялото“, а най-прецизен рефер е Йордан Воденичаров.

Крайно класиране от третия турнир на веригата „Грабни купата“ в Сандански: 1. „Ветераните“, 2. „Ел Класико“, 3. „Зелен свят“. Първите два отбора се класират за големия финал, който ще се състои с участието на футболисти от 10 държави в средата на септември в Албена.

Най-мащабната у нас верига от турнири по минифутбол стартира преди месец в Стара Загора, след това премина и през Пазарджик. Финалистите във всеки град си осигуряват участие в големия международен заключителен турнир, който е насрочен за средата на септември край морето с участието на футболни тимове от 10 държави. Поредицата от надпревари се организира от „Асациация спорт в свободното време“ по програма Еразъм + на Европейския съюз с партньори Европейската мрежа за развитие на футбола, Европейската федерация по минифутбол и др.

След Сандански този уикенд, веригата от аматьорски турнири „Грабни купата“ продължава с регионалните надпревари последователно в Горна Оряховица (22-23 май), Монтана (29-30 май), София (5-6 юни) и Варна (12-13 юни). Големият финал е насрочен за 13-17 септември в Албена. Все още има по няколко свободни места за допълване на схемите с отбори в тези 4 града, тъй че можете да се запишете за квалификациите чрез сайта на проявата.