„Вип Дент“ триумфира в Пловдив

Момчетата от „Вип Дент“ (Пловдив) спечелиха регионалния полуфинал на Kamenitza Фен Купа 2017 за областите Пловдив и Пазарджик. Победата им осигурява място в националните финали на турнира, които ще се проведат в Стара Загора в края на септември.

На второ място под тепетата остана отборът на „Нетком“ (Пловдив), който загуби драматично финалния мач с 4:1. Първите две попадения бяха дело на острието на „Вип Дент“ Николай Петров. Той откри резултата през първото полувреме, а в началото на втората половина удвои преднината на отбора си. Минута по-късно съотборникът му Иво Гешев се разписа за 3:0. Въпреки всичко, „Нетком“ не паднаха духом и поразиха вратата на противника с бомбен шут на Атанас Георгиев, но в последните минути на мача Христо Чалъков от „Вип Дент“ преодоля на скорост защитата на „Нетком“ и вкара за крайното 4:1.

На почетните трето и четвърто място се класираха тимовете „Темпо“ (Пловдив) и „Трада Дизайн“ (Пловдив), а момчетата от „Последен шанс“ (Пловдив) получиха специален приз за „Най-спортсменски отбор“. С индивидуални отличия бяха поощрени и „Най-добрият вратар“ Тодор Малинов от „Вип Дент“ и „Най-атрактивният състезател“ Атанас Георгиев от „Нетком“.

И двата дни на регионалната надпревара в Пловдив протекоха при много високи температури, но това не попречи на устрема на участниците. Организаторите на турнира промениха графика на мачовете, за да избегнат най-топлите часове на деня. В крайна сметка, емоциите на Фен Купа 2017 се оказаха по-горещи от жарките лъчи на слънцето и участващите отбори дадоха всичко от себе си, за да стигнат до победата.

Атрактивните мачове не бяха единственият източник на забавление за посетителите. Вниманието им беше раздвоено между зрелищните дербита и игрите на „Каменица“ и партньорите на Фен Купа – Joma, Telenor и Hyundai. Всички пълнолетни гости имаха възможност да се включат в активациите и да изпробват късмета и уменията си за награди като 365L Kamenitza за споделяне с приятели, оригинална тениска на българския национален отбор, професионален двудневен курс за рали пилот, високотехнологична GPS Fitness гривна, халби, топки, фланелки и множество други спортни артикули.

Следващата спирка от националното турне на Фен Купа 2017 е на 8 и 9 юли в Бургас, където ще се проведат регионалните полуфинали за областите Бургас и Ямбол.