Владимир Илиев завърши на 7-мо място в преследването на 12.5 км на Европейското първенство по биатлон

Биатлонистът Владимир Илиев завърши на 7-мо място в преследването на 12.5 км при мъжете по време на Европейското първенство в Ленцерхайде, Швейцария. В последната си стрелба българинът допусна две грешки, които го лишиха от шанса да се бори за бронзовия медал.

В крайна сметка спортист №1 на България за 2019 година направи общо четири пропуска на огневия рубеж и финишира на 1:48.7 минути от победителя Вебьорн Сьорум от Норвегия, който допусна две грешки на стрелбището.

На второ място финишира неговия сънародник Ерленд Бьонтегорд, а трети се нареди Ендре Стрьомсхайм.

Утре Европейското първенство по биатлон в Ленцерхайде, Швейцария завършва с двете смесени щафети - от 11.25 часа е класическата смесена щафета, а от 14.25 часа единичната.