Волейболистите завършиха наравно със Сърбия в контрола

Националите по волейбол завършиха наравно със Сърбия 2:2 (21:25, 21:25, 25:22, 25:23 ) във втората контрола между двата тима, играна в зала „Вождовац“ в Белград. Така след загубата с 0:3 в първата среща, сега волейболистите на Николай Желязков показаха далеч по-добро представяне и бяха равностоен съперник на домакините.

За разлика от първата среща Желязков даде почивка на опитния Мартин Атанасов и започна в посрещане с младия Алекс Николов и Аспарух Аспарухов. Останалите в стартовия състав бяха още Георги Сеганов, Цветан Соколов, Светослав Гоцев, Алекс Грозданов и либеро Владислав Иванов. До края на мача селекционерът даде възможност на почти всички играчи за изява.

Реализатор №1 за тима на България бе Александър Николов с 18 точки (1 ас). Цветан Соколов завърши с 10 точки (2 аса).

Визитата до Белград бе част от подготовката на тима ни за Световното първенство в края на месеца. Последните проверки на България ще бъдат на 21 и 22 август срещу Канада като домакин в зала „Христо Ботев“.