Въртележка при изпадащите в Серия "А"

Фрозиноне изпадна от италианската Серия А, след като загуби с 0:1 у дома от Удинезе, а Емполи отбеляза победен гол в добавеното време чрез М'Байе Нианг и надигра с 2:1 гостуващия Рома в последния кръг.

Удинезе победи Фрозиноне с късен гол на Кейнан Дейвис, гарантирайки си мястото в елита, докато Емполи запази елитния статут благодарение на резервата Нианг, който влезе на почивката и донесе победата срещу Рома в добавеното време. Преди това Матео Канчелиери даде аванс на Емполи в 13-а минута, а Усем Ауар изравни за Рома в края на първата част. Но попадението на Нианг осигури оставане на Емполи в елита за трета поредна година.

Рома завърши шести с 63 точки и ще играе в Лига Европа през следващия сезон заедно с градския съперник Лацио, който остана седми след равенство 1:1 в последния кръг с изпадналия Сасуоло.

Победата на Емполи остави тима на 17-о място в класирането с 36 точки, а Фрозиноне загуби от Удинезе и е сред изпадащите, на 18-о място с 35 точки.

Шампионът Интер завърши наравно 2:2 срещу Верона в последния си мач за сезона благодарение на два гола на Марко Арнаутович.

До края на сезона в Италия остава още един мач - следващата неделя Аталанта приема Фиорентина в отложена среща и при победа ще измести Ювентус от третото място в крайното класиране.