Габриела Георгиева се класира на полуфиналите на 200 м гръб на Световното първенство по плувни спортове

Българската състезателка Габриела Георгиева се класира за полуфиналите на Световното първенство по плувни спортове, което се провежда в Будапеща. Тя финишира за 2:12.69 минути на 200 метра гръб и влезе в късната сесия тази вечер с 12-о време. Стартът е след 19.00 часа.

Това е първи полуфинал на голямо първенство за националната състезателка.

Другите двама български представители отпаднаха в сериите. Антъни Иванов завърши на 35-о място на 100 метра бътерфлай. Той остана на 8-а позиция в своята серия, след като завърши с време 53.36 секунди. Калоян Братанов раздели 38-ото място с китаеца Чангао Ванг с време 22.68 секунди на 50 метра свободен стил.

За сметка на това синът на големия български плувец от близкото минало Цветан Голомеев – Кристиян Голомеев, който се състезава за Гърция, намери място на полуфиналите в тази дисциплина. Той влезе със седмо време - 21.90 секунди, на 50 метра свободен стил.