Германия се възроди и разплака Роналдо

Германия и Португалия изиграха най-атрактивния мач на Евро 2020 досега, а Бундестимът се върна към най-добрите си времена от последните 10 години. Немците сразиха Кристиано Роналдо и компания с 4:2. С това почти си осигуриха класиране за осминафинала, тъй като им остава двубой с аутсайдера Унгария.

Още от старта Германия натисна здраво, вкара и гол чрез Серж Гнабри, отменен от ВАР заради засада. Вместо това Португалия направи контраатака по учебник и Роналдо отбеляза третото си попадение на турнира. Кристиано вече има 19 попадения на европейско и световно първенство - никой друг в историята нее стигал тази кота освен германеца Мирослав Клозе.

Знаейки че загубата може да е фанална, германците заиграха още по-силно. И предизвикаха два португалски автогола в рамките на четири минути. В своята врата отбелязаха Рубен Диаш и Рафаел Герейро. Никога в историята на еврофиналите един тим не си бе вкарвал два гола в един мач.

Второто полувреме започна с нов натиск на Бундестима. Този път вече германци вкараха за 4:1 - Кай Хаверц и Робин Госенс. Символичните домакини направиха плах опит да се върнат в дуела с гол на Диого Жота, но силите им стигнаха дотук. Сега е ред Португалия, еврошампион от 2016 година, да трепери преди последния си дуел срещу световния първенец Франция.

Германия се превръща в най-черния съперник на Роналдо. Суперзвездата няма нито една победа, а вече нареди пет поредни загуби от Бундестима. Едва за втори път 67 мача на световни и европейскипървенства Португалия допуска четири гола - и все срещу Германия след 2014-а.

На 22 години и 8 дни Хаверц пък стана най-младият голмайстор на Бундестима на еврофинали.