Германски скандал на „Реал“ – „Ливърпул“

Малкият тренировъчен стадион „Алфредо ди Стефано“ стана арена само на велик двубой „Реал“ – „Ливърпул“ (3:1), но и на скандал между германци. Юрген Клоп, треньор на англичаните, обвини сънародника си Феликс Брик, съдия на дуела, в тенденциозност. Според него реферът тенденциозно свирил срещу неговия нападател Садио Мане. Треньорът посочи като най-фрапираща ситуация в средата на първото полувреме, когато Брих не видя нарушение на Лукас Васкес срещу Мане, а 27 секунди по-късно Марко Асенсио направи 2:0. След почивката отново не даде нарушение за сенегалеца пред наказателното поле на „Реал“.
„Не знам какво правеше съдията тази вечер – каза Клоп. – Струва ми се, че имаше лично отношение. Казах му го след двубоя. Не той загуби мача, но искам да има добри съдии. Ако искаме да стигнем полуфинал, не трябва да играем като през първото полувреме.“
„Реал“ се превръща в истински кошмар за „Анфийлд“. Само „Бенфика“ е побеждавал толкова често „Ливърпул“ в Европа – 4 пъти. Последната среща беше на финала в Шампионската лига през 2018 година в Киев и отново 3:1 за „кралете“. „Ливърпул“ допусна два гола през първото полувреме в турнира от славния финален мач срещу „Милан“ през 2005-а, който спечели с дузпи. Сега преди почивката „червените“ не отправиха точен удар – за последно им се случи през 2014-а и пак срещу „кралете“.
В герой на „Реал“ се превърна бразилецът Винисиус с 2 гола, а Мохамед Салах вкара попадението на надеждата за „Ливърпул“. Все пак неслучайно грандът от „Анфийлд“ е известен като Краля на обратите в Шампионската лига.