Григор бил по-силен в зала

Григор Димитров смята, че има предимство спрямо другите тенисисти, когато играе в зала. Родният ас започна с победа с 4:6, 6:3, 6:4 над испанеца Пабло Андухар участието си на турнира в Антверп (Белгия), което му осигури място на четвъртфиналите.

Срещата обаче започна трудно за българина, който отстъпи първия сет, но впоследствие успя да обърне резултата.

Всъщност играх добре, но загубих първата част – заяви Димитров. - После си казах, че трябва да намеря начин и останах в мача. Много от това се дължеше на опита ми при игра в зала. Винаги съм усещал, че на закрито имам допълнително предимство, особено във важните моменти от мачовете. Определено в този случай беше така. Мисля, че такива срещи в началото на турнира са важни, защото ти помагат да влезеш в играта.“

Утре Димитров ще спори за място на полуфиналите с Милош Раонич (Канада), който вчера пребори със 7:5, 7:6 (4) британеца Камерън Нори. Мачът ще е шести между двамата, като Григор води с 3-2 победи в преките сблъсъци, но канадецът е спечелил последния – на „Мастърс“-а на клей в Мадрид през 2018-а.

Доскорошната ни първа ракета при жените Виктория Томова пък отпадна в първия кръг на турнира в Мейкън (САЩ). Тя отстъпваше с 2:6, 2:5 на квалификантката Магдалена Фрех (Полша), когато се отказа заради контузия.