Григор победи и Шарди в Монте Карло

Григор Димитров спечели и втория си мач на тенис турнира от сериите „Мастърс“ в Монте Карло. Българинът се наложи със 7:6 (3), 6:4 над Жереми Шарди (Франция) и се класира за третия кръг.

Димитров отново бе убедителен при второто си излизане на корта за по-малко от 24 часа и продължава без загубен сет. За разлика от първата среща с германеца Ян-Ленард Щруф, когато Григор трябваше да наваксва, този път началото на мача беше вихрено – 4:1. След това обаче родният ас не успя да затвори сета от първи опит, въпреки че спаси две точки за пробив в 9-ия гейм. Французинът обаче изравни и се добра до тайбрек, но там точната и агресивна игра на Григор го остави без шансове.

Втората част започна по-равностойно, но в 5-ия гейм Димитров се възползва от грешките на Шарди и взе аванс от пробив, който запази до края.

В следващия кръг най-добрият ни тенисист ще се изправи срещу победителя измежду Рафаел Надал (Испания) и Федерико Делбонис (Аржентина), които играят по-късно днес.