Григор събори Кулата от Тандил

Григор Димитров пречупи лошия късмет, който го преследваше в мачовете срещу Хуан Мартин дел Потро (Аржентина). След пет поредни загуби от Кулата от Тандил българският тенисист взе първа победа 6:3, 7:5 – във втория кръг на турнира от сериите „Мастърс“ в Синсинати (САЩ).

Само 24 часа преди това Димитров стартира с успех със 7:6 (5), 6:4 срещу Фелисиано Лопес (Испания).

„Смятам всъщност, че увереността ми бе много голяма, особено в завързаните моменти и това е добър знак за мен“, заяви българинът след първата си победа. За втората дори не му се наложи да минава до трудни мигови. Срещу Делпо Димитров показа още по-високо ниво. С агресивна игра и бързо взимане на топката той разстрои играта на двуметровия аржентинец. Ранен пробив осигури аванс на Григор, който той запази до края на сета, въпреки че се наложи да спасява точка за пробив в последния 9-и гейм.

Втората част бе доста по-трудна. Дел Потро дръпна с 3:0, но българинът върна пробива. Аржентинецът пропусна два сетбола при 5:4, а малко по-късно поиска медицинска помощ заради жегата. Делпо все пак се върна на корта, но не беше в състояние да оказва съпротива и Григор затвори мача.

Следващият съперник на българина се очертава по-лек – победителя от мача между Карен Хачанов (Русия) и Юичи Сугита (Япония), който завърши късно снощи.