Гришо развали рождения ден на Троицки и е на полуфинал в София

Снимка: Архив

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров победи с 6:3 6:3 номер 31 в света Виктор Троицки и си осигури място в полуфиналната фаза на турнира по тенис Garanti Koza Sofia Open за по-малко от час игра. По-рано днес стана ясен и първият полуфинал. В битка за място на финала ще се изправят Давид Гофен и миналогодишният шампион Роберто Баутиста Агут.

Рефер на мача отново бе бразилецът Карлош Бернандеш, който съдийства мача между Димитров и Янович. И Гришо, и рожденникът Троицки бяха посрещната с бурни овации от над 10-хилядната публика.

Първи сет

Сервис-геймът на Гришо не започна по най-добрия начин. След аут и двойна грешка, Троицки имаше две възможности за пробив, но Димитров излезе от ситуацията и затвори гейма. Троицки сервираше много плоско и това позволи на Григор да отрази подаванията и да бъде агресивен. Троицки се пречупи под напрежението и загуби гейма (2:0). Хасковлията продължи серията си и дръпна до 3:0.

Троицки се разписа чак в четвъртия гейм и взе подаването си. (3:1). Това не разсея Гришо и той върна аванса си от три гейма (4:1). Номер 37 в света спечели шестия гейм с добри сервиси и излизане на мрежата. В стил "Федерер", Григор спечели своето подаване за малко над минута с топовни сервиси. 28 минути бяха нужни на Димитров да вземе първия сет (6:3).

Втори сет

Троицки спечели откриващия гейм на втори сет, след няколко непредизвикани грешки на съперника си. Във втория гейм, Димитров допусна двойна грешка, но излезе от ситуацията с ас и спечели подаването си. (1:1). Троицки бързо печели своето подаване с помощта на добре насочени сервиси. (1:2).

Отново проблеми в подаването на Григор. Четвъртият гейм беше най-дългият в мача, след грешки на първи сервис на номер 13 в света. Същата съдба последва и Троицки - Григор имаше възможност да пробие, но изкара в аут и сърбинът успя да спечели гейма. Точният сервис и дълбоките ретури помогнаха на Димитров бързо да вземе подаването си и да изравни. (3:3)

В седмия решителен гейм, Троицки загуби концетрация и позволи на Григор да направи пробив (4:5). Димитров затвърди пробива си с бърз сервис-гейм. (5:3). Димитров проби в деветия гейм и с това затвори мача.