Гришо се справи и с Истомин в Ротердам

Григор Димитров се справи с Денис Истомин в осминафинланата фаза на турнира в Ротердам. 12-ят в света победи узбека със 7:6 6:1.

Началото на мача беше перфектно на българина. Той проби Истомин още в окриващия гейм и веднага затвърди и стигна до 2:0. Хасковлията достигна дори до 4:2 и имаше възможност с лекота да вземе първия сет, но съперникът му направи добра 3-геймова серия и дори проби Гришо. Така се стигна до тайбрек, в който Григор не влезе добре, но с разиграванията намери играта си и затвори при 9:7 в своя полза.

Във втория сет, разочарованият Истомин се поддаде на напрежението и започна да прави много непредизвикани грешки. Фаворитът в мача Григор се възползва от това и наложи тотална доминация, като изпълняваше красиви бекхенди по диагонала и показа точното си контрапие. Узбекистанецът беше безсилен пред играта на българина и сведе глава при 6:1 във втория сет.

Съперникът на Гришо в четвъртфиналната фаза на турнира от серията "ATP 500" е познатият на българската публика Давид Гофен. Преди по-малко от седмица, белгиецът загуби на финала от хасковлията пред 12-хилядната публика в зала "Арена Армеец" в София.