Гуардиола скочи на английския футбол

Пеп Гуардиола гневно размаха пръст на английската футболна система. Каталунският гняв се разля в ефир след победата на „Манчестър Сити“ с 1:0 над „Челси“ в полуфинала за Купата. „Абсолютно необяснимо е защо ни накараха да играем днес“, изригна Гуардиола. 66 часа по-рано „гражданите“ отпаднаха от Шампионската лига след изпълнение на дузпи срещу „Реал“.
„За здравето на футболистите не е нормално – продължи Гуардиола. - Защо не играхме в неделя? „Челси“, „Манчестър Юнайтед“ и „Ковънтри“ не са имали мачове през седмицата! Защо футболистите нямаха още един ден за почивка? Как са подготвя отбора за този полуфинал? Невъзможно е! Няма шанс! Единствената власт, която имам, е да го кажа в очите. Знам, че нищо няма да се промени. Не искам привилегии. Не искам и повече срещи с треньорите. На всеки три дни имам мач и нямам време за конференции. Спомням си преди две години как играхме срещу „Борусия“ в Дортмунд и в събота бяхме на полуфинал с „Ливърпул“. На почивката беше 3:0 за тях, унищожиха ни.“
„Сити“ победи „Челси“ с гол на Бернардо Силва малко преди края, а именно португалецът се провали при дузпите срещу „Реал“. „Гражданите“ подобриха собствен рекорд от поредни мачове без загуба във всички турнири – 29. Сега „Сити“ за трети път в историята си са на два поредни финала за Купата на Англия. В същото време „Челси“ е тимът е трети по отпадания на полуфинал – 11. Само „Евертън“ (13) и „Тотнъм“ (12) имат повече.
Легендарният бразилец Тиаго Силва се разплака още на тревата на „Уембли“. Неговият „Челси“ имаше достатъчно шансове да използва умората у „Сити“. Съпругата му Изабел намекна, че нейният любим напуска „Стамфорд Бридж“ с пост в социалните мрежи „Последният танц“. Силва е вече на 39 години.
„Арсенал“ използва факта, че отпадна рано от Купата на Англия и оглави класирането с 2:0 на терена на „Уулвърхемптън“. Това бе шестата поредна суха мрежа на „артилеристите“ в първенството. Само „Челси“ и „Манчестър Юнайтед“ през 2008 и 2009 г. имат седем поредни.