Гюндоган: Ние дадохме победата на ПСЖ

Барселона претърпя фиаско в двубоя с ПСЖ от четвъртфиналите на Шампионската лига, губейки с 1:4, и отпадна от елитната надпревара. Шави обвини рефера Ищван Ковач за поражението, а от друга страна халфът Илкай Гюндоган не спести думи за своите колеги.
Роналд Араухо в 29-ата минута направи нарушение за директен червен картон и така на практика обрече Барселона на поражение.
„Трудно е да се каже каква е причината. Въпреки това, в тези ключови ситуации трябва да сте сигурни дали ще стигнете до топката. Но бих допуснал ситуация един на един и дори допуснат гол. Казвам, не знам дали той стигна първи до топката или не. Това е Шампионска лига. Който и да е противникът, трудно ще се върнеш с играч по-малко. Разочаровани сме. До този червен картон държахме мача под контрол. Картон на такъв ранен етап просто ни уби. Бяхме в добра ситуация. Не само заради първия мач, но и защото вкарахме първи. Всичко беше в нашите ръце и го оставихме да се изплъзне. Дадохме победата на ПСЖ и това ме разочарова много“, каза Гюндоган.