Даниеле Орсато и Клеман Тюрпен - на последните два 1/4-финала от ЕВРО 2024

Италианецът Даниеле Орсато ще ръководи четвъртфинала на Евро 2024 между Англия и Швейцария на 6 юли (събота) в Дюселдорф, обявиха от УЕФА.

За Орсато това ще бъде мач номер 4 на европейските финали. До момента той ръководи Сърбия – Англия (0:1), Швейцария – Германия (1:1), както и първата среща на Евро 2024, приключила след изпълнение на дузпи - Португалия – Словения. Помощници на Орсато ще бъдат другите двама, с които е в екип - Чиро Карбоне и Алесандро Джалатини. Германецът Даниел Зиберт е четвърти съдия, а ВАР е Масимилиано Ирати.

Другата съботна среща между Нидерландия и Турция ще бъде ръководена от Клеман Тюрпен (Франция). Тя започва в 22:00 часа в Берлин. Тюрпен, който беше главен съдия в мача на откриването Германия – Шотландия (5:1), ще излезе на терена за своя трети мач. Той беше главен арбитър на нулевото равенство между Англия и Словения, както и четвърти рефер на срещата Испания – Италия. Асистенти на Тюрпен са сънародниците му Никола Дано и Бенжамен Паже, а четвърти съдия е Феликс Цвайер (Германия). За ВАР ще отговаря Жером Брисар (Франция).