Два гола на Родриго стигнаха за обрат на Реал над Севиля

Бразилската звезда Родриго вкара две попадения за обрата на Реал Мадрид с 2:1 срещу Севиля в мач без особено значение и за двата отбора, така че "кралският клуб" се доближи на крачка от потвърждаването на вицешампионското място. Андалусийците чакат финала на Лига Европа, който ще играят срещу Рома в Будапеща в сряда.

Въпреки че след само три минути Севиля поведе с гол на Рафа Мир и част от първия отбор почиват за финала, "кралете" бързо се съвзеха и отговориха чрез Родриго с изравнителен гол в 29-ата минута, а в 69-та минута "белите" стигнаха до обрат с гол, достатъчен за победа.

До края Маркос Акуня беше изгонен, така че Севиля остана на терена с десет човека и нямаше шанс да се пребори поне за равенство в стоминутния мач. Реал вече има 77 точки, четири пред градския съперник Атлетико Мадрид, който играе предпоследния си мач от Ла Лига за сезона срещу Реал Сосиедад утре.

Севиля остана на десето място с 49 точки.