Двама пострадаха на мача Миньор - Берое за Купата, ЦСКА 1948 също продължава напред

Двама души са били откарани в болница след фенските сблъсъци, които белязаха срещата от турнира за Купата на България между тимовете на Миньор Перник и Берое Стара Загора, съобщи БНТ. Двубоят между двата тима бе прекратен за известно време малко след 60-та минута заради спречкване на двете агитки. Причина за агресивните действия е станала сигнална ракета, която е била хвърлена от гостуващите привърженици в сектора на феновете на Миньор, където е пострадал един от запалянковците.

От агитката на домакините веднага са потърсили саморазправа, в резултат на което е започнало хвърляне на предмети, при което бива ранен и човек от феновете на Берое.

Мачът беше подновен, а пострадалите са били извозени с линейки до най-близката болница.

Иначе двубоят беше спечелен от старозагорци с 2:0 и по този начин момчетата на Николай Киров си заслужиха място на 1/8-финалите в надпреварата, където ги очаква мач срещу ЦСКА 1948.

На "Стадиона на Мира" в Перник Калоян Кръстев даде аванс на гостите още в 5-та минута, а Абубакар Тунгара оформи крайното 2:0 дълбоко в добавеното време.

Футболистите на Любо Пенев не срещнаха никакви проблеми като гост срещу третодивизонния Севлиево и го надиграха с 4:0. Точни за "червените" бяха на два пъти Евгений Сердюк, Парвиз Умарбаев и Денислав Александров.

По този начин Берое и ЦСКА 1948 ще се изправят един срещу друг в спор за място в 1/4-финалите в турнира за Купата на България. Мачът в Стара Загора ще бъде в петък (2 декември) от 12.30 часа.