Дешан се скара на своите, Мбапе нарекъл Левандовски "кучи син"

Селекционерът на френския национален отбор Дидие Дешан имаше доста забележки към играта на своите национали в последния двубой от груповата фаза на ЕВРО 2024 с Полша.

„Трябва да играем по-бързо, да играем по-ниско. Никога няма да ги победим във въздуха, те са по-силни от нас. Можете да имате два шанса и да вкарате два гола. Можете да имате седем и да не отбележите. Разбира се, има място за подобрение, но бих бил по-загрижен, ако няма възможности за гол. Няма да бичувам мъртъв кон. Отборът е заедно, създавайки положения. Фактът, че не вкарваме, ограничава нашата ефективност, но в крайна сметка стигнахме до следващия кръг. И вижте, бяхме в наистина трудна група. Сега ще имаме малко време за почивка и се надявам, че вие ​​журналистите също ще имате малко време за почивка!", каза старши треньорът на френския национален отбор.

След мача стана ясно и че между звездите на двата тима Килиан Мбапе и Роберт Левандовски е избухнал голям скандал, тъй като французинът нарекъл поляка"кучи син". Отборите завършиха 1:1, което изхвърли поляците от турнира. Двамата обаче ще се срещнат съвсем скоро по време на Ел Класико в Ла Лига като играчи на Реал Мадрид и Барселона.

В 88-ата минута Роберт Левандовски, борейки се за топката, бутна с ръка Килиан Мбапе и вероятно го удари в лицето. В края на срещата обаче камерите ги уловиха да се прегръщат.