Джокович бие Пол и се кара на съдията

Новак Джокович отново е на финал на Аустрелиън оупън след почти безпроблемна победа над американеца Томи Пол в полуфинала – 7:5, 6:1, 6:2. Първият сет също можеше да е по-убедителен, но при 5:1 сърбинът загуби концентрация и се скара на френския рефер Дамиен Дюмюзоа, който започна да отброява времето, докато деветкратният шампион тичаше за кърпата си.

„Момчетата, които подават топките, не могат да ми донесат кърпата, сега за първи път отидох да я взема и ти пусна часовника още преди да съм стигнал до нея – заяде се Джокера. - Добре свършена работа, но не става така.“

Под мощните освирквания на публиката той загуби 4 поредни гейма, след което отново си върна инициативата и набързо отнесе съперника. Успехът му е 27-и пореден в Мелбърн от 2019-а насам, което е нов рекорд. Предишният от 26 бе на Андре Агаси от периода 2000-2004, а любопитното е, че Джокович държи и третата най-силна серия – 25 поредни победи от 2011-а до 2014-а.

Сърджан Джокович обаче не успя да види на живо успеха на сина си, тъй като предпочете да не се появява на корта след случилото се предния ден. Тогава той бе снимат до група фенове с руско знаме и портрет на Путин, а Новак отказа коментар по темата. На трибуните пък се появи Бил Гейтс, който е на посещение в Австралия и изгледа отблизо победата на „антиваксъра“ Джокович.

Ако победи Стефанос Циципас в неделя и спечели десета титла, сърбинът ще се изравни с Рафаел Надал с 22-и трофей от Големия шлем.

Сърбинът: На 110 процента съм

Най-противоречивият момент около участието на Новак Джокович в Мелбърн не са изцепките на баща му или вече забравените „антиваксърски“ драми, а обвиненията, че симулира контузия. След проблемите в първата седмица сега Джокера е по-убедителен от всякога, а „жертвата“ му на четвъртфиналите Андрей Рубльов призна, че никога не е играл с „по-силна версия“ на сърбина.

„Имам много енергия, чувствам се перфектно, на 110 процента съм – заяви Ноле, който не показа никакви проблеми на корта срещу Пол. - Стефанос, ще се видим след два дни.“